Plavání v rámci TV – od 5.2. ST

Ve 2. pololetí školního roku se žáci 2. ročníku účastní kurzu plavání.

Informace k plaveckému výcviku pro žáky 2. tříd

Výuka plavání bude probíhat v rámci TV ve 2. pololetí školního roku, je to součást povinné Tělesné výchovy. Lekce probíhá každou ST 4. a 5. vyučovací hodinu na plaveckém stadionu Slavia. První plavání se uskuteční ve ST 5. 2. 2020, kdy budou děti rozřazeny do skupin. Kurz plavání je zdarma, hradí ho škola.

S sebou:

Igelitka (či jiná vhodná taška, látkový pytlík se šňůrami na záda nebo batůžek),

plavky (chlapci ne kraťasové, dívkám doporučujeme jednodílné)

ručník či osuška,

mýdlo, hřeben (dívky s dlouhými vlasy svázané vlasy)

koupací čepice není povinná (doporučujeme ji určitě dívkám s dlouhými vlasy)

pantofle (doporučujeme z hlediska hygieny  a bezpečnosti na bazénu, ve sprchách)

Případné omluvenky z plavání (např. z důvodu po nemoci, v rekonvalescenci po úraze, nachlazení apod.) musí být písemně v ŽK vždy na určenou lekci s datem a podpisem rodičů. Docházku na lekce bedlivě sledujeme.

Děti, které neplavou, chodí na plavecký stadion s námi. Nemohou zůstat ve škole v jiné třídě ani odejít domů. Nosí si také tašku a v ní pantofle, převlékají se do kraťasů a trička. Jsou přítomny na tribuně u bazénu, prochází mokrým prostředím.

Uvolnění z celého kurzu plavání je možné pouze a jedině na základě písemného vyjádření lékaře, který uvede zdravotní důvody, kvůli nimž se dítě plavání nemůže účastnit. Děkujeme za pochopení.

V případě dalších dotazů kontaktujte třídní učitelky 2. ročníků, nejlépe na osobním emailu.